همکاری «رولز رویس» و «کانتمپ» برای تولید سیستم ذخیره انرژیشرکت‌های «رولز رویس» و «کانتمپ» یک همکاری جدید را آغاز کرده‌اند تا خط تولید جدیدی را برای سیستم ذخیره انرژی راه‌اندازی کنند.

به گزارش ایسنا، شرکت خودروسازی بریتانیایی «رولز رویس»(Rolls-Royce) اخیرا از همکاری با شرکت قطعات خودروی چینی «کانتمپ»(CATL) برای راه‌اندازی خط تولید جدید سیستم ذخیره انرژی «TENER» کانتمپ در اتحادیه اروپا و بریتانیا خبر داده است.

به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، کارشناسان این مشارکت را به عنوان یک حرکت راهبردی برای سرمایه‌گذاری در حال گسترش اروپا در بازار سیستم‌های ذخیره انرژی می‌دانند که توسط بخش توسعه سریع انرژی‌های تجدیدپذیر هدایت می‌شوند. آنها گفتند که این امر نشان‌دهنده همکاری عمیق‌تر چین و اروپا در بخش تولید به جای فروش است تا خطرات ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی و درگیری‌های تجاری کاهش یابد.

سیستم ذخیره انرژی TENER از سوی سازنده خود به عنوان اولین سیستم ذخیره انرژی در جهان با تخریب صفر در پنج سال اولیه استفاده و با ظرفیت ۶.۲۵ مگاوات ساعت معرفی می‌شود که می‌توان آن را به تولید انبوه رساند.

رولز رویس پیشتر ارائه محصولات TENER را به عنوان بخشی از پروژه «mtu EnergyPack QG» خود برای ذخیره‌سازی انرژی در مقیاس بزرگ آغاز کرده است که عمدتا اپراتورهای شبکه را هدف قرار می‌دهد. این همکاری جدید شامل پیشرفت‌های بالقوه محصولات هوشمند نوآورانه است که از راه‌حل اتوماسیون هوشمند و پلتفرم دیجیتال رولز رویس و همچنین پلتفرم تشخیص هوشمند و سیستم مدیریت باتری کانتمپ استفاده می‌کنند.

رولز رویس گفت که این مشارکت، توانایی‌های هر دو شرکت را برای مدیریت پروژه‌های سیستم ذخیره انرژی باتری در مقیاس بزرگ و پیچیده تقویت می‌کند. همچنین، رولز رویس خاطرنشان کرد که سیستم‌های ذخیره‌سازی باتری، یک تمرکز راهبردی و منطقه‌ای برای توسعه بخش سیستم‌های قدرت آن هستند.

سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی در مقیاس بزرگ یا در مقیاس شبکه، ادغام منابع انرژی تجدیدپذیر را که ممکن است بسته به شرایط آب‌وهوایی، خروجی متناوب یا متغیر داشته باشند، در یک شبکه انرژی ممکن می‌سازند و پایداری و قابلیت اطمینان را افزایش می‌دهند. به گفته رولز رویس، آنها مشتریان را قادر می‌سازند تا از جدیدترین خدمات شبکه و تجارت استفاده کنند و در عین حال، با ایجاد زیرساخت پایدارتر به حمایت از انتقال انرژی بپردازند.

انتهای پیامSource link