مقایسه دیوارنگاری دوره صفویه و قاجاریه

مقایسه دیوارنگاری دوره صفویه و قاجاریه

دیوارنگاری هنری است که در‌ ایران‌ قدمتی‌ دیـرینه دارد. از زمـان غـارنشینیِ انسان در فلات ایران تاکنون نمونه‌های متنوعی از دیوارنگاری با‌ موضوعات مختلف روایی، مذهبی و حماسی در اماکن مـختلف وجود داشته است. دیوارنگاری به‌ هنرهای تجسمیِ دیگر وابسته‌ است‌ و همچون سایر هـنرها، طبیعت و عناصر طبیعی در آن نـقشی غـیرقابل انکار دارند. از دوره صفوی با وقوع شرایط جدید اجتماعی- فرهنگی از یکسو و تأثیرات هنر اروپایی از سوی دیگر، تحولاتی اساسی‌ در هنرهای مختلف و از جمله دیوارنگاری روی داد که در دوره‌های بعدی به خصوص دوره قاجار ادامه یافت. اگرچه دیـوارنگاری‌های دوره صفویه بیشتر درباری بود و بیشتر در نقاشی ساختمان کاخ‌های سلطنتی مورد استفاده‌ قرار‌ می‌گرفت؛ اما پس از طی چند سال دیوارنگاری عمومی هم رایج شد و در تزئین درون و بیرون خانه‌ها، حمام‌ها و امامزاده‌ها به کار برده می‌شد. بنابراین هـدف از ایـن مقاله بررسی مقایسه‌ای‌ دیوارنگاری‌های‌ ایران در دوره صفویه و قاجار می‌باشد که با روش توصیفی- تحلیلی و بر اساس منابع کتابخانه‌ای نگاشته خواهد شد.

نقاشی دیواری قدمت آن به دوران پیش از تاریخ می‌رسد و تا اعتلای هنرهای اسلامی‌ ادامه‌ یافته‌ است. هنر نقاشی به عنوان‌ یک‌ هـنرِ‌ مـستمر در طول تاریخ بشر؛ تکامل یافته و از دیدگاه هنرشناسان، مکاتب گوناگون با ویژگی‌های خاص را شامل می‌شود. پس از غارنشینی‌ و در‌ دوره‌ نوسنگی؛ نقاشی روی سفال مورد توجه قرار گرفت‌ که‌ این امر در مطالعه تمدن‌های پیـش از تـاریخ از اهـمیت خاصی برخوردار است. سپس ایـن هـنر؛ زیـنت بخش معابد‌، قصرها‌ و کاخ‌ها‌ گردید به نحوی که در هر منطقه تمدنی، سبک و مفهوم‌ ویژه‌ای دارد. امروزه هنر نقاشی در زندگی روزمره انسانی و در روی دیـوار، اشـیاء و غـیره مورد استفاده قرار می‌گیرد‌.

باید‌ دانست‌ نقاشیِ دیـواری از جـمله شاخه‌های هنر نقاشی است که از دوره‌ باستان‌ مورد توجه ایرانیانِ هنردوست قرار گرفته است. نشانه‌های وجود آن، در دیوارنگاره‌های بر جـای مـانده از‌ دورهـ‌های‌ اشکانی‌ شامل دیوارنگاره‌های سه ایزد، شاه و شهبانو در «کوه خواجه سـیستان» است. در‌ زمان‌ ساسانیان‌ این هنر در مکان‌هایی چون «دورا اورپوس» سوریه ادامه می‌یابد و در بعد از ورود‌ اسلام‌، این‌ هنر حدود دو قرن به دلیـل نـگرش نـو و اسلامی به هنرها از بُعد معنوی‌ و عدم‌ برپایی مکان‌های فاخر براساس مـوازین اسـلامی؛ دچار فترت شد اما در دوره تیموریان‌ توجه‌ به‌ هنر نقاشی بیش از پیش رشد یافت و میراث آن به دوران بـعد نـیز انـتقال‌ یافت‌. از دوران صفویه که شکوه و عظمت ایران بار دیگر تجلّی یافت؛ شاهان ایـن‌ سـلسله‌ بـه‌ خاطر مسائل گوناگون، حمایت از هنرمندان و توجه به هنر را در دستور کار خود قرار‌ دادند‌. در ایـن دوره هـنر نـقاشی و مینیاتور از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است و هنرمندان‌ بزرگی‌ در‌ این دوره آثار گرانبهایی برجای گذاشتند. پس از صفویه، در دوره حـکومت قـاجاریه نیز دیوارنگاری‌ با‌ برخی‌ شباهت‌ها و تفاوت‌ها مورد توجه قرارگرفت و آثار خوبی خلق گـردید. در ادامـه ایـن‌ پژوهش‌ به این سؤال اصلی پاسخ داده خواهد شد که دیوارنگاری در دوره صفویه و قاجاریه دارای چه‌ جـایگاه‌ و ویـژگی‌های بوده است؟ به نظر می‌رسد در این دو دوره، دیوارنگاری از جایگاه‌ والایی‌ برخوردار بوده و با وجود تـفاوت‌هایی در کـمیت‌ و کـیفیت‌ سبک‌های‌ بی‌نظیر و منحصر به فردی در دیوارنگاره‌ها به‌ کار‌ رفته است. ادامه خواندن “مقایسه دیوارنگاری دوره صفویه و قاجاریه”

مبل شویی در منزل تهرانپارس

برای سفارش مبل شویی در منزل تهرانپارس با شماره زیر تماس بگیرید

09129381214

امروزه به دلیل اینکه بیش از گذشته از مبل ها استفاده می شود، مبل ها بیشتر در معرض لکه شدن و آلودگی های مختلف قرار می گیرند. مبلمان کثیف با ظاهر لک شده و نامرتب خوشایند نیست؛ از این رو عده ای تصمیم به تعویض مبلمان کرده و متحمل هزینه های سنگین می شوند. ما برای شما روش بهتر و کم هزینه تری سراغ داریم که این روش استفاده از خدمات خشکشویی و شستشوی مبل در منزل می باشد. اگر به دنبال خشکشویی و مبل شویی خوب در تهران هستید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات مبل شویی در منزل تهران شهر می باشد.

شستشوی مبل در منزل تهرانپارس

نحوه شستشوی مبل در منزل
شستشوی مبل در منزل معمولا با 2روش انجام می شود.
روش اول شستشوی مبل است ؛ در این روش مبل فقط شسته و تمیز می شود و اقدامی برای خشک کردن آن صورت نمی گیرد. این روش کارآیی لازم را نداشته و تقریبا دیگر در جایی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
روش دوم خشکشویی مبل است؛ در این روش مبل بعد از شستشو ، خشک هم می شود . این کار با دستگاه شوینده و دستگاه خشک کننده انجام می شود. استفاده از روش دوم بسیار کارآمد بوده و موجب آسیب به مبل نمی شود.
بهتر است برای نظافت و شستن مبلمان خود از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شستشوی غیر اصولی نه تنها موجب تمیز شدن مبلمان شما نمی شود؛ بلکه ممکن است به مبل شما هم آسیب وارد کند. یکی از شرکت های متخصص در زمینه مبل شویی، مبل شویی تهرانپارس است. این شرکت با دستگاه های پیشرفته و با بکارگیری مواد شوینده مطابق با جنس مبلمان ، مبلمان منزل شما را تمیز می کند. اگر به دنبال یک مبل شویی خوب در تهران هستید ، پیشنهاد می کنم برای یک بار هم که شده از خدمات این مبل شویی که اتفاقا جز بهترین مبل شویی در تهران می باشد، استفاده کنید و خودتان در مورد کیفیت کار قضاوت کنید.

نکات مهم درباره شستشوی مبل
1. قبل از اینکه برای نظافت مبل و شستشوی آن اقدام کنید، از کیفیت خدمات شرکت مورد نظرتان مطمئن شوید. خدمات مبل شویی تهرانپارس این اطمینان را به شما می دهد. مبل شویی تهرانپارس یک شعبه از مبل شویی تهران شهر است.
2. مطمئن شوید که شرکت مبل شویی مدنظرتان، از تجهیزات مناسب استفاده می کنند . درصورتی که دستگاه های مجهز و مناسبی نداشته باشند، ممکن است شستشوی مبل به خوبی انجام نشود و احتمالا مبل دچار آسیب شود.
3. در هنگام تماس با مبل شویی می توانید درباره نحوه شستشوی مبل توسط آن‌ ها اطلاعات لازم را به دست آورید. اگر ساکن غرب تهران هستید و به دنبال مبل شویی در غرب تهران هستید، می توانید از خدمات مبل شویی تهران شهر استفاده کنید. تهران شهر یک شعبه مبل شویی در غرب تهران دارد. این شرکت با پاسخگویی 24 ساعته، در هر زمان که شما بخواهید اطلاعات لازم را در اختیارتان می گذارند و به شما خدمات لازم را ارائه می دهند.
4. کار نظافت و شستشوی مبلمان خود را به شرکت هایی بسپارید که سابقه و تجربه لازم در این زمینه را داشته باشند.
5. نوع مواد شوینده مورد استفاده نیز یکی از موارد مهم است. چنانچه مواد شوینده، مطابق با جنس پارچه و نوع لکه انتخاب نشود موجب عدم رضایت از نتیجه کار می شود.

مبل شویی تهران شهر با دارا بودن چهار شعبه فعال در شمال، جنوب، غرب و شرق و تهرانپارس بهترین مبل شویی در تهران می باشد. این شرکت مبل شویی با استفاده از سابقه بالا و تجربه زیاد و با بهرگیری از بهترین دستگاه ها، درکمترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه ، خدمات مبل شویی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. با توجه به قیمت مناسب و کیفیت شستشوی مبل توسط نیروهای متخصص این شرکت، مطمئن هستیم با همان یک بار استفاده از خدمات مبل شویی ما، برای همیشه مشتری ثابت ما خواهید شد و مبل شویی تهران شهر را به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد می دهید.

چرا قالیشویی تهران شهر بهترین است

می‌توان به جرات گفت با گذشت زمان امر قالیشویی در کارخانجات قالیشویی تنها به امری متداول مبدل گشته و امروزه ارائه و انجام خدمات دیگری همانند لکه بری و غبار روبی از روی سطوح قالی و فرش جزء امور تخصصی یک قالیشویی خوب در تهران محسوب می‌گردد. سهولت این امور کاملا مرتبط با ارائه خدمات کارشناسی استادکاران کارخانه قالیشویی بوده و انجام پذیرفتن آن از عهده عمده اشخاص خارج است.

چرا قالیشویی تهران شهر بهترین است ؟ وجه تمایز قالیشویی تهران شهر با سایر قالیشویی‌های تهران و حتی سراسر کشور به بهره‌جویی از یک کادر متخصص و مجرب اختصاص یافته است. این امر موجب گردیده تا قالیشویی تهران شهر به عنوان یک قالیشویی خوب در تهران شناخته شود که نه تنها امور قالیشویی را به نحو احسن انجام داده؛ بلکه سایر خدمات اعم از لکه بری و رنگ بری، غبار روبی، چروک گیری، رفوگری، موگیری، ترمیم ریشه‌ها و یا شیرازه‌ها را در اختیار مشتریان عزیز بگذارد.

قالیشویی تهران شهر از بهترین قالیشویی‌های سطح تهران و ایران تنها با نگاه اجمالی متوجه تمام ایرادات کفپوش‌ها شده و تلاش کرده تا به کارگیری استادکاران هر بخش نقص‌ها و آسیب‌های ظاهری آنان را رفع نماید. بسیاری از کفپوش‌ها پس از گذشت چندین ماه علاوه بر نیاز به شست‌وشوی ساده به سایر خدمات لکه بری نیاز دارند. عده کثیری از افراد زمانی قالی و فرش خود را به کارخانه قالیشویی می‌سپارند که از پاک کردن لکه‌ها و کثیفی‌های سطح آن ناامید شده‌اند. قالیشویی تهران شهر با استفاده از مواد شوینده درجه یک قادر است تمام لکه‌ها را از روی سطح فرش شما بزداید و بدون آنکه هیچ‌گونه آسیب ظاهری به آن‌ها برساند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کفپوش شما را تحویل بدهد. علاوه بر این، اگر قالی و فرش شما به رنگ‌های شیمیایی آغشته شده باشد، این قالیشویی در تهران با به کارگیری قلم‌موهای رنگ بری این رنگ‌ها را پاک می‌نماید.

بسیاری از کفپوش‌ها اعم از قالی و فرش پس از مدت کوتاه و یا حتی طولانی پرزهای کوتاه و بلندی پیدا می‌کنند. یکی از نازیبایی‌های ظاهری کفپوش شما ممکن است ناشی از نامرتبی در نواحی پرزها باشند. موگیری یکی از اقدامات حائز اهمیت قالیشویی تهران شهر می‌باشد که سطح فرش شما را از نظر متناسب بودن پرزها بررسی نموده و سطح آن را مرتب می‌کند.

فرش‌ها و قالی‌ها به مرور زمان و در اثر اصطکاک ناشی از تردد اشخاص و همچنین متحمل شدن اجسام سنگین دچار ساییدگی، پوسیدگی و یا حتی پارگی می‌شود. امر رفوگری مختص رفع این معایب ظاهری کفپوش‌ها می‌باشد که توسط کادر مجرب قالیشویی تهران شهر انجام می‌پذیرد.

از معایب ظاهری دیگر کفپوش‌ها اعم از قالی‌ها و فرش‌ها باید به از بین رفتن ریشه‌ها و شیرازه‌های کناره آن‌ها اشاره نمود. این معایب اگرچه در ظاهر کناره فرش خلاصه گردیده اما بر روی زیبایی کلی آن تاثیر بسزایی می‌گذارد. ترمیم ریشه‌ها و شیرازه‌ها جزء اقدامات مهم قالیشویی تهران شهر به شمار می‌رود.

قالیشویی تهران

نهایتا باید گفت قالیشویی تهران شهر ضمن بهره‌جویی کادری متخصص و کاردان مفتخر است با به کارگیری دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته خودکار در امر قالیشویی و مبل شویی در منزل ، استفاده از برترین مواد شوینده و در نظر گرفتن جنس و ظرافت کفپوش آن‌ها را به بهترین نحو ممکن پرداخت نماید.

رستوران با موسیقی زنده پاپ در اصفهان

رستوران با موسیقی زنده پاپ در اصفهان

تصویر متعلق به رستوران وی آی پی اصفهان در سیتی سنتر است

شهر اصفهان به واسطه جاذبه های گردشگری متنوعی که دارد در تمام فصل های سال، پذیرای مهمانان داخلی و خارجی از شهرها و کشورهای مختلف است.یافتن یک رستوران با موسیقی زنده در اصفهان، کار دشواری نیست.  بی شک، غذا خوردن در بهترین رستوران در اصفهان، لذت بخش ترین قسمت سفر آنان محسوب می شود. رستوران های متنوع در اصفهان نه تنها برای مهمانان خارجی بلکه برای برگزاری مراسم و جشن ها نیز خدمات کامل را به مشتریان ارائه می دهند.
در رستوران های اصفهان می توانید با خیال آسوده، ملاقات های خانوادگی، جشن های دوستانه، مراسم، جشن تولد و … را برگزار کنید. برخی از رستوران های اصفهان برای ایجاد یک محیط شاد و دلنشین، از موسیقی زنده استفاده می کنند. این قبیل رستوران ها همیشه مورد علاقه مردم بوده اند. در این مطلب در مورد رستوران با موسیقی زنده در اصفهان، اطلاعات بیشتری کسب خواهید نمود.

رستوران با موسیقی زنده پاپ در اصفهان

تصویر متعلق به رستوران وی آی پی اصفهان در سیتی سنتر است

رستوران و مهمانسرای عباسی، فضایی دلنشین و رویایی برای صرف ناهار و شام
یکی از رستوران های اصفهان که از موسیقی زنده برای ایجاد یک فضای آرام استفاده می کند، رستوران هتل عباسی است. این رستوران به شیوه ای بسیار حرفه ای، مدرن و شیک چیده شده است و مکان مناسبی برای برگزاری جشن ها و مراسم های مختلف است. وعده های ناهار و شام را می توانید در محیط شاد و رویایی رستوران هتل عباسی میل کنید. انواع غذاهای بین المللی، غذاهای مخصوص دریایی، ایرانی، دسر، سالاد، سوپ و نوشیدنی در منوی غذایی این رستوران برای پذیرایی از مهمانان وجود دارند. این مکان، یک رستوران برای تولد در اصفهان نیز به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم برای یک بار، طعم منحصر به فرد غذاهای رستوران هتل عباسی را همراه با موسیقی زنده در اصفهان تجربه کنید.

باغ رستوران شب نشین، یک رستوران با موسیقی زنده در اصفهان
اگر ترجیح می دهید وعده شام را در یک فضای رویایی در کنار منظره طبیعت با موسیقی دلنشین و آرامش بخش میل کنید، رستوران شب نشین در اصفهان را به شما پیشنهاد م کنیم. این رستوران یکی از بهترین رستوران های اصفهان برای برگزاری جشن ها، مراسم و ملاقات های خانوادگی است. شب نشین، یک رستوران برای تولد در اصفهان است و مورد علاقه جوانان شهر قرار دارد. در این رستوران می توانید منوی غذایی متفاوت با آنچه تاکنون میل کرده اید را سفارش دهید. فضای باغ رستوران شب نشین در اصفهان مانند یک قلعه تاریخی ساخته شده است. موسیقی زنده هنگام صرف غذا در شما احساس خوشایندی را ایجاد می کند. اگر این رستوران را برای جشن تولد یا مراسم های خود انتخاب کردید، پیشنهاد می کنیم همراه با مهمانان در فضای باغ قدم بزنید و از مناظر آن لذت ببرید.

رستوران صفویه، یک رستوران خوب در اصفهان برای مراسم و جشن تولد
یکی دیگر از رستوران های اصفهان، رستوران صفویه نام دارد. این رستوران در نزدیکی میدان نقش جهان واقع شده است و فضایی دلنشین و زیبا را برای پذیرایی از مهمانان فراهم ساخته است. صفویه، یک رستوران با موسیقی زنده در اصفهان است و برای برگزاری ملاقات های خانوادگی، کاری و جشن تولد در اصفهان مناسب می باشد. منوی غذایی این رستوران، متنوع بوده و می توانید مطابق با سلیقه غذایی خود سفارش دهید. دکوراسیون داخلی رستوران صفویه به شیوه ای مدرن و چشم نواز چیده شده است و در تمام ساعات حضور مهمانان در رستوران، موسیقی زنده پخش می شود. حس ناب غذا خوردن به همراه شنیدن موسیقی زنده را در رستوران صفویه در اصفهان تجربه کنید.

رستوران با موسیقی زنده پاپ در اصفهان

تصویر متعلق به رستوران وی آی پی اصفهان در سیتی سنتر است

رستوران VIP در اصفهان؛ غذاهای متنوع، محیطی دلنشین و موسیقی زنده در اصفهان

VIP، یک رستوران در اصفهان با محیطی مجلل، لوکس و مدرن است. انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را می توانید در رستوران وی آی پی در اصفهان میل کنید. این رستوران یک فضای خاص و منحصر به فرد برای برگزاری جشن های خانوادگی و ملاقات های دوستانه است. اگر به دنبال یک رستوران برای تولد در اصفهان هستید، رستوران VIP را به شما پیشنهاد می کنیم. با حضور در این رستوران، جشنی به یاد ماندنی برای خود و دوستان، برگزار خواهید کرد.

وب سایت رستوران وی آی پی اصفهان : https://vip-restaurant.ir/

حفاظ سازی ساختمان در تهران

صنایع فلزی ساختمانی
تولید و نصب درب های نرده ای آهنی،با عملگرهای زیبا و کاربردی، نرده حفاظ های آهنی برای پنجره، و درب های امنیتی موسوم به درب آکاردئونی و ریلی که همچون نگهبان برای حفاظت از خانه و آپارتمان عمل میکند. با افتخار باید بگوییم صنایع فلزی آریا با کیفیت برتر در تولید حفاظ آهنی ساختمان و با قیمت های مقرون به صرفه، طراحی و نصب رایگان حفاظ های آهنی مربوط به درب ،دیوار حیاط و پنجره های ساختمان طبق رعایت قوانین مرتبط با ساختمان شهرداری، مورد توجه قرار انبوه سازان تهران قرار گرفته است.
و از آنجا که ارائه خدمات عالی برای ما بسیار مهم است، متخصصین با تجربه ما با مشتریان ساختمان های مسکونی در تمام مراحل پروژه های مرتبط با صنایع فلزی ساختمان، از ابتدای پروژه تا تکمیل کار همراهی می کنند.
 
انواع تولیدات این مجموعه عظیم حفاظ سازی در تهران شامل:
حفاظ پنجره فرفورژه و ساده در طرح های مدرن و سنتی
درب های محافظ آپارتمان و مغازه و پارکینگ
حفاظ های دیواری معروف به شاخ گوزنی و بوته ای
 
برای سفارش نصب انواع حفاظ ساختمان در تهران و کرج میتوانید با شماره تلفن 09126215957 تماس بگیرید