مرکز فروش ضایعات آهن در تهران

خریدار ضایعات آهن
امروزه با بالا رفتن بسیار زیاد قیمت فلزات و به خصوص آهن، صرفه جویی در مصرف آهن هم اهمیت زیادی پیدا کرده است. با خرید ضایعات آهن توسط مراکز مربوط به آن، این مواد مورد بازیافت قرار گرفته و مجددا به قطعات آهنی تبدیل می شود. به گونه که در حال حاضر خرید و فروش ضایعات آهن و آهن قراضه رونق بسیاری پیدا کرده است. در شهر تهران به دلیل استفاده بسیار زیاد از آهن در ساخت و ساز ساختمان ها و مصارف دیگر، ضایعات آهن به میزان انبوه تولید می شود که لازم است این ضایعات در مراکزی جمع آوری شده و به کارخانه های بازیافت منتقل شود. در این مقاله قصد آن را داریم تا به موضوع مرکز فروش ضایعات آهن در تهران بپردازیم.

شماره ضایعاتی در تهران

برای فروش ضایعات آهن در تهران و کرج و اطلاع از قیمت روز انواع ضایعات با شماره عبدی: 09122111190   09126215957 تماس بگیرید

اهمیت جمع آوری و بازیافت ضایعات آهن
آهن از جمله فلزاتی است که در کشور ما به میزان انبوه در ساخت و ساز و تولید انواع کالاها و ابزار آالات استفاده می شود. قطعات آهنی و آهن آلات همانند دیگر فلزات، به مرور زمان عمر مفیدشان تمام می شود و به ضایعات یا قراضه های آهن تبدیل می شوند. در گذشته ضایعات آهن مورد استفاده قرار نمی گرفت و در محل هایی دفن می شد. دفن آن ها باعث ورود خسارت و آسیب به محیط زیست و اکوسیستم طبیعی می شد. اما چندین سال است که مراکز خرید و فروش ضایعات آهن ایجاد شده است که در آن جا قراضه ها و ضایعات آهنی از نقاط مختلف شهرها از افراد خریداری می شود و به این مراکز منتقل می شود. این روش مزایایی دارد. از جمله این که به محیط زیست آسیب و خسارت وارد نمی شود و هم این که بازیافت آن ها باعث صرفه جویی در مصرف آهن آلات و کاهش استخراج فلز آهن از معادن طبیعی می شود. هم چنین میزان مصرف انرژی که باید صرف تولید دوباره آن شود، کاهش می یابد.
مراکز خرید و فروش ضایعات آهن در تهران چه فعالیت هایی دارند؟
در این قسمت به این موضوع می پردازیم که فعالیت ها و خدماتی که در مراکز فروش ضایعات آهن در تهران انجام می شود، شامل چه کارهایی است. در این مراکز در ابتدای کار، از مردم و صنایع مختلف، آهن آلات و ضایعات آهنی خریداری می شود. پس از آن که در این قطعات و ضایعات تغییراتی ایجاد شد، این مواد به مصرف کنندگان قراضه فروخته می شود.
مردم می توانند زباله ها و ضایعات آهنی خود را درون سطل های مخصوص جمع آوری فلزات بریزند و آن ها را افرادی که این ضایعات را جمع آوری می کنند بفروشند. نیروهایی که این ضایعات را از مردم خریداری و جمع آوری می کنند، آن ها را به مراکز جمع آوری و تفکیک ضایعات آهنی می برند. این مراکز در واقع کار خرید و فروش ضایعات آهنی را هم انجام می دهند.
مراکز خرید و فروش ضایعات و زباله های آهنی، پس از جمع آوری، آن ها را با استفاده از ماشین آلات جداسازی، تفکیک و دسته بندی می کنند. با جداسازی ضایعات آهن، این مواد را می توان به دسته های مختلفی از جمله درجه یک، دو، گالوانیزه، سبک، متوسط، سنگین و …. تقسیم کرد. قسمت عمده ای از قراضه ها و ضایعات آهنی در این دسته ها جای می گیرد. این جداسازی باعث می شود بتوان قیمت ضایعات هر دسته را مشخص کرد. همچنین این کار سبب همگنی و آماده کردن این مواد برای قرار دادن در کوره ها با شرایط مختلف می شود.
مراکز فروش ضایعات آهن در تهران خریدار ضایعات آهن پس از جداسازی و دسته بندی قراضه های آهن و ساماندهی آن ها، این مواد را به کارخانه های بازیافت و تولید قطعات آهنی می فروشند. نکته مهم که در مورد این مراکز باید توجه کرد آن است که ضایعات آهنی که به فروش می رسد، باید عاری از هر گونه آلودگی با فلزات، مواد مختلف، خاک و ….. باشد. هم چنین جداسازی آن ها هم باید به دقت انجام شده باشد تا مشخص شود هر کدام از ضایعات متعلق به چه دسته ای است. زیرا این کار باعث آسان تر شدن تعیین قیمت این مواد و استفاده مفید از آن ها می شود.
کلام آخر
در این مقاله کوشش کردیم تا به بررسی موضوع ضایعات آهن و خریدار ضایعات در محل مراکز فروش آن در تهران بپردازیم. همان طور که بیان شد امروزه استفاده از ضایعات آهن به دلایل زیست محیطی و اقتصادی، مساله ای ضروری است. از این رو لازم است خانواده ها به این موضوع اهمیت داده و ضایعات آهنی که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد را از طریق نیروهای جمع آوری ضایعات به مراکز خرید و فروش این مواد در شهرهای مختلف از جمله در تهران برسانند.

برای فروش ضایعات آهن در تهران و کرج با شماره های  09122111190   09126215957 تماس بگیرید