اسرائیل عقل سلیم و وجدان لازم برای پایان جنگ غزه را نداردوزارت خارجه ترکیه:

asdasd

وزارت خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای با اشاره به تیراندازی صهیونیست‌ها به صف فلسطینی‌هایی که در صف دریافت کمک ایستاده بودند، اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی مرتکب «جنایت دیگری» شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، وزارت خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای با اشاره به تیراندازی صهیونیست‌ها به صف فلسطینی‌هایی که در صف دریافت کمک ایستاده بودند، اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی مرتکب «جنایت دیگری» شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «اسرائیل با هدف قرار دادن فلسطینیان در میدان نابلسی، یک جنایت دیگر علیه بشریت مرتکب شد. این واقعیت که اسرائیل که از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه استفاده می‌کند و اکنون غیرنظامیان بی‌گناهی را هدف قرار میدهد که به دنبال کمک‌های نجات‌دهنده هستند، دلیلی بر قصد اسرائیل برای نابودی کل جمعیت فلسطین است».

وزارت خارجه ترکیه افزود: «اسرائیل باید فورا به عملیات نظامی خود در غزه پایان دهد. اما دولت اسرائیل عقل سلیم و وجدان لازم برای اتخاذ این تصمیم را ندارد. تمام جهان باید بدانند که جنایت غزه در شرف تبدیل شدن به یک فاجعه جهانی با عواقب بسیار فراتر از منطقه است. بنابراین ما از همه کسانی که بر دولت اسرائیل نفوذ دارند، می‌خواهیم تا خشونت‌های جاری در غزه را متوقف کنند».

 انتهای پیام/

نرم افزار موبایل ایلنا
Source link