خواص و مضرات روغن حیوانی

مصرف دنبه يا روغن حيواني در غذا يکي از چالش هاي طب جديد و قديم بوده است. به طوري که کارشناسان تغذيه استفاده مدام از روغن دنبه را عامل بيماري هاي قلب و عروقي مي دانند و علماي طب سنتي بر عکس معتقدند که استفاده از دنبه باعث کاهش بيماري ها و از همه مهم تر لاغري مي شود.
شايد الان هم در بسياري از روستاها افرادي باشند که بالاي 100 سال عمر دارند و حتي يک بار لب به روغن نباتي يا کارخانه اي نزده باشند. اما صحيح و سالم به زندگي خود ادامه مي دهند. واقعيت اين است که مصرف دنبه با شرايط شهرنشيني و بي تحرکي اصولي دارد که اگر رعايت شود مي توان از خواص خوب آن بهره مند شد.
براي مثال مداومت مصرف دنبه براي کساني که فعاليت بدني مناسبي ندارند و بي تحرک هستند، مي تواند منجر به گرفتگي عروق و بيماري‎هاي قلبي شود.
بسياري از متخصصان طب سنتي نيز معتقدند اگر روغن دنبه به روش‎هاي صحيح تهيه شود، مي‎تواند داراي کمترين مضرات براي بدن باشد. بطور مثال پياز و ترکيباتي که به دنبه گوسفند اضافه مي شود تا بوي بد دنبه را از بين ببرد آن را اصلاح هم مي کند يعني لزجي و غلظت آن را از بين مي برد و مانع رسوب آن در رگها مي شود.

خواص دنبه از نگاه طب سنتي
متخصصان طب سنتي مي گويند مصرف روغن دنبه کلسترول را پايين مي آورد و باعث چاقي هم نمي شود.
مصرف روغن دنبه باعث شفافيت پوست مي‎شود. همچنين براي پاک شدن تيرگي‎هاي حاشيه صورت روغن دنبه گزينه مناسبي است. يک وعده غذايي با روغن دنبه سه برابر غذا با روغن هاي ديگر انرژي و قوت دارد.
همچنين روغن دنبه عصاره 60 تا 70 نوع چربي گياه است. چون گوسفندان گياهان مختلفي را مي خورند.
روغن دنبه براحتي از ظروف پاک مي شود. اما روغن‎‎هاي نباتي و مايع علاوه بر شوينده نياز به سيم و پاک کننده قوي هم دارند. حال تصور کنيد اين روغن‎ها با رگ هاي شما چه مي کنند!
همچنين از خواص روغن دنبه لاغري و تناسب اندام است. يکي ديگر از خواص روغن دنبه، درمان افسردگي است. براي شادابي پوست هم روغن دنبه غوغا مي کند. مخلوط دنبه با خرما براي رفع کمر دردهاي سياتيکي و رفع درد مفاصل بسيار مفيد است.با اين وجود مصرف روغن دنبه براي افراد کم تحرک، سالمندان و بيماران قلبي توصيه نمي شود.

دنبه روغني ايده‎آل براي سرخ کردني ها
طبع روغن دنبه گرم است و به همين دليل مصرف آن براي بسياري از بيماري ها مفيد است، چرا که در طب سنتي اعتقاد بر اين است که خوراکي هاي با طبع گرم براي سلامت انسان مفيدترند. روغن دنبه بسيار آسان تر از روغن هاي نباتي جامد و مايع، هضم و جذب بدن مي شود و مصرف به اندازه و صحيح آن باعث کنترل چربي خون شده، علاوه بر اينکه اين روغن، يکي از روغن هاي ايده آل براي سرخ کردن غذاهاست.
روغن دنبه باعث کاهش کلسترول بد خون و افزايش کلسترول خوب مي شود، با اين وجود بايستي توجه داشت به دليل دارا بودن مقادير بالايي از اسيدهاي چرب اشباع، افراط در مصرف آن براي بيماران قلبي و افراد داراي کلسترول بالا بايستي بايد با احتياط همراه باشد.
ايجاد تناسب اندام از خواص روغن دنبه است. متخصصان طب سنتي معتقدند مصرف روغن دنبه به کاهش وزن و لاغري افراد چاق و چاق شدن افراد لاغر کمک مي کند.
روغن دنبه سرشار از مواد مغذي و انواع مختلف ويتامين ها و اسيدهاي چرب گياهي است، چرا که غذاي گوسفند از گياهان مختلف است، از اين رو استفاده از روغن دنبه باعث تقويت قواي بدن، استخوان سازي و بالا بردن توان بدن در مقابله با بيماري هاي مختلف مي شود.
يکي از خواص روغن دنبه که در طب سنتي به آن تاکيد شده است خاصيت ضدافسردگي اين روغن است. روغن دنبه خاصيت سم زدايي دارد و مي توان از آن به همراه روغن حيواني براي تنقيه و پاکسازي روده ها استفاده کرد.

طرز تهيه روغن دنبه بدون بو در طب سنتي
به منظور تهيه روغن دنبه بدون بو، ابتدا مقداري دنبه تازه گوسفندي را به قطعات ريز خرد کنيد و به مدت يک شب آن را در آب نمک رقيق قرار دهيد. سپس دنبه ها را آبکش نموده و در قابلمه بريزيد و به آن بسته به حجمش، يک تا دو ليوان آب اضافه کنيد و آن را بر روي حرارت ملايم قرار دهيد تا به صورت سوزني و آهسته داغ شود.
براي گرفتن بوي دنبه، مي توانيد از ادويه و مواد خوشبو مانند پياز، هل، دارچين، گلاب يا پوست پرتقال و امثال آن استفاده کنيد. سپس بعد از آماده شدن آن را از صافي رد کنيد تا شفاف شود. توجه داشته باشيد، تفاله مانده از تهيه روغن دنبه اگر نسوخته و سياه نشده باشد، خوردن آن اشکالي ندارد، ولي مصرف دنبه سوخته باعث توليد خلط بد در بدن مي‎شود.

ديدگاه طب جديد درباره روغن دنبه
بر اساس نظرمتخصصان تغذيه، يکي از انواع چربي هاي منعقد شده که به شحم معروفند، دنبه است. چربي هاي منجمد که به دليل کثرت اجزاي عرضي به حالت جامد در آمده اند، براي تغذيه مناسب نيستند. مصرف نابه جا و بيش از حد روغن دنبه در افرادي که قوه هاضمه آنان قوي نيست، مي تواند منجر به آسيب هاي جسمي و روحي شود. بايد ديد که چه ماده غذايي کجا و چگونه استفاده مي‎شود اسکيموها هم از روغن دنبه استفاده مي کنند و عمر طولاني هم دارند، اما براي زندگي مدرن اين نوع روند غذايي جز افزايش آمار بيماري‎هاي قلبي و افزايش کلسترول و فشار خون بالا چيز ديگري به همراه ندارد.