درمان آلرژی بهاره با حجامت

حجامت ابزار کمکي براي جلوگيري از آلرژي بهاره در برخي افراد است اما همه نمي‎توانند از اين نسخه استفاده کنند.
به گفته «سميه ذاکري» دستيار طب ايراني دانشگاه علوم پزشکي بابل که با ايسنا گفت و گو کرده است، از نظر حکماي طب ايراني طبيعت فصل بهار موجب به حرکت در آمدن مواد و اخلاطي است که در فصل زمستان راکد بوده اند.
طبيعت سرد زمستان موجب از جوشش افتادن مواد و اخلاط مي شود، اما همين که زمزمه نزديک شدن بهار از راه مي رسد حرارت لطيفي که در طبيعت اين فصل گنجانده شده موجب انبساط و جوشش و به حرکت درآمدن مواد و اخلاط چهارگانه مي شود.
اين حرکت و جوشش خود موجب بروز بيماري ها و شکاياتي است که اختصاص به اين فصل دارد، آلرژي، خون دماغ، آبريزش بيني، عطسه هاي مکرر، کهير و خارش هاي پوستي، دمل ها و حملات فشار خون و بعضاً سکته هاي قلبي.
دستيار طب ايراني دانشگاه علوم پزشکي بابل تصريح کرد: عموماً آلرژي هاي بهاره به صورت سرخي و خارش و التهاب چشم ها، آبريزش رقيق و گاهي همراه با سوزش مختصر از بيني و عطسه بروز پيدا مي کند.
برخي اين وقايع را به حساسيت هاي ناشي از گرده گل ها و گياهان نسبت مي دهند، اما واقعيت اين است که اين معضل بيشتر از آن که جنبه اثرپذيري از محرک هاي بيروني داشته باشد، ناشي از محرک هاي داخلي است.

پاکسازي بدن براي پيشگيري از بيماري هاي بهاره
بهترين تدابير پيشگيري از بيماري هاي بهاره اين است که اواخر سال اقدام به يک سري پاکسازي ها کنيم.در واقع با اين پاکسازي ها از بار حجم اخلاط منجمد و انباشته و غليظ زمستانه بر بدن کاسته شده و جلوي برون ريزي هاي بهاره گرفته خواهد شد.
دستيار طب ايراني دانشگاه علوم پزشکي بابل تصريح کرد: بهترين و در دسترس ترين راه براي پيشگيري از امراض بهاره، ايجاد اسهال ملايم براي انحراف اخلاط به سمت روده هاست.
مصرف آش سبزيجات مي تواند بهترين گزينه باشد، بهتر است در اين آش ها از گوشت کمتر و از سبزيجات بيشتري استفاده شود.
استفاده از سبزي گشنيز در اين آش به علت طبيعت قابضي که دارد موجب کاهش جوشش اخلاط مي شود هم چنين استفاده از جوپرک، آلو بخارا و ميوه تمر هندي به عنوان چاشني آش مي توان بسيار خوب باشد.

حجامت براي همه توصيه نمي شود
دستيار طب ايراني دانشگاه علوم پزشکي بابل تصريح کرد: برخي اطبا استفاده از حجامت را توصيه مي کنند، در واقع خونگيري هم روش مناسبي براي کاهش حجم و جوشش خون است که البته بايد حتماً زير نظر پزشک متخصص طب سنتي و در صورت صلاحديد انجام شود.
وي تصريح کرد: درست است که احاديث متعددي درباره خواص حجامت فصل بهار وجود دارد، اما بهتر است بدانيم که اين روايات و احاديث مخاطب عام نداشتند.
ذاکري خاطرنشان کرد: با توجه به اين که طب سنتي ايراني نگاهي منحصر بفرد به بيماران و اشخاص دارد و براي هر فرد بسته به مزاج و طبيعت، آب و هواي منطقه اي که زندگي مي کند تجويزات متنوعي دارد.
وي يادآور شد: براي همين برخي افراد نه تنها از حجامت بهار بهره اي نمي برند، بلکه چه بسا برايشان مضر هم خواهد بود. پس حجامت به عنوان ابزار کمکي براي جلوگيري از آلرژي بهاره در برخي افراد و نه همه! توصيه مي شود.

رژيم غذايي ناصحيح از عوامل محرک آلرژي
يکي از عوامل محرک و تشديد آلرژي بهاره که موجب مقاومت هاي درماني نيز مي شود، رژيم غذايي ناصحيح است.
مصرف تنقلات خصوصاً شورمزه، شکلات و شيريني و قهوه و نسکافه، همگي موجب افزايش تولد خلط دَم و افزايش جوشش و غليان خون مي شوند.
از نظر حکماي طب ايراني مصرف اغذيه با طعم شيرين موجب افزايش حرارت و جوشش خون مي شود و افراد مبتلا به آلرژي بهاره بهتر است اين نکته را مد نظر داشته باشند.
استفاده از عناب خشک يا دم کرده روزانه در ايام عود آلرژي براي پيشگيري از عود بسيار مناسب است.

کمتر گوشت بخوريد!
از نظر حکماي طب ايراني موقع غليان اخلاط در زمان تغيير فصل از زمستان به بهار بايد در مصرف گوشت کمي احتياط کرد، چون گوشت قرمز خصوصا مولد خون و کمک کننده به جوشش اخلاط است.
بهتر است هنگام خوردن کباب حتماً آن را با پاشيدن مقداري سماق قهوه اي اصل روي آن اصلاح کنيد، چون ترشي و حالت گس و قبض سماق موجب تعديل عوارض مصرف گوشت در بهار است.

دمنوش عناب و تخم گشنيز دشمن خواب آلودگي!
از معضلات ديگر اين فصل خواب آلودگي و احساس کسالت در اوايل بهار است که اين به انبساط اخلاط و به قول معروف جا باز کردن اخلاط که موجب احساس سنگيني است، مربوط مي شود.
به گفته دستيار طب ايراني دانشگاه علوم پزشکي بابل، برخي به اشتباه براي جبران اين حالت از قهوه و نسکافه استفاده مي کنند که خود محرک جوشش و هم زدن اخلاط است. در حالي که بهترين تدبير براي برطرف کردن اين معضل دمنوش عناب و تخم گشنيز و پرهيز از مصرف شيرين جات است.